Úvery

Spoločnosť Imarex s.r.o. pre Vás bezplatne sprostredkuje a pripraví úver presne šitý na mieru. Spolupracujeme so všetkými bankami na Slovenskom trhu a preto vieme vybrať pre klienta to najvýhodnejšie riešenie.

Hypotéka

je dlhodobý zabezpečený účelový úver. Využíva sa na splnenie potreby človeka bývať vo vlastnom dome či byte.

Spotrebný úver

je strednodobý úver, zväčša nezabezpečený a bezúčelový úver. Obvykle už z názvu produktu vyplýva na čo sa najčastejšie využíva: napr. Úver na auto, Úver na čokoľvek, Úver na bývanie, Spotrebák.

Čítať viac

Úver pre mladých

Refinanc úveru je vyplatenie existujúceho dlhu na aktuálnom úvere novým úverom. Ide teda o výmenu starého a nevýhodného úveru za nový úver, ktorý je výhodnejší.

Čítať viac

Konsolidácia

Spojenie úverov

Konsolidácia úverov je spojenie viacerých úverov trebárs z kreditiek, kontokorentných účtov, spotrebných úverov či hypoték do jedného úveru s výrazne výhodnejšími podmienkami. Výsledok je splátka nižšia ako súčet aktuálnych splátok.

Čítať viac

Refinancovanie úveru

Prenesenie nevýhodného úveru

Refinanc úveru je vyplatenie existujúceho dlhu na aktuálnom úvere novým úverom. Ide teda o výmenu starého a nevýhodného úveru za nový úver, ktorý je výhodnejší.

Čítať viac

Mám záujem o konzultáciu zdarma

Ponúkame profesionálnu pomoc pri výbere úveru, banky alebo tipy, rady a triky ako ušetriť pri obstaraní bývania

Napíšte nám

Americká hypotéka

Americká hypotéka je bankový úver zabezpečený založenou nehnuteľnosťou. Na rozdiel od klasickej hypotéky (na bývanie) je americká hypotéka bezúčelová. To znamená, že peniaze z hypotéky môžete minúť doslova na čokoľvek, bez dokladovania účelu. Vďaka ručeniu nehnuteľnosťou môžete americkú hypotéku získať za výhodnejších podmienok ako bežný bezúčelový spotrebný úver

Zobraz kalkulačkuVšetko o hypotéke

Spotrebný úver

Je to úver špeciálne určený na financovanie konkrétnych potrieb klienta, ktorý žiada o takýto typ úveru za účelom nákupu ľubovoľného spotrebného tovaru. Spotrebný úver sa poskytuje v niekoľkých stovkách až tisíckach eur s dobou splatnosti na zopár rokov. Zvyčajne je to účelový úver poskytovaný na automobil, dovolenku alebo drobné úpravy v obydlie. Na rozdiel od investičných úverov sa pri spotrebných úverov predmet kúpy nestáva zároveň aj zdrojom zárobku. Spotrebnými úvermi sú aj splátkové a kontokorentné úvery.

Hypotekárny úver je úver pre mladých

Hypotekárny úver je úver pre mladých vo veku od 18 do 35 rokov, kde priemerný mesačný hrubý príjem za predchádzajúci kalendárny rok je najviac vo výške 1,3 násobku priemernej hrubej mesačnej nominálnej mzdy v národnom hospodárstve. Je určený na financovanie nehnuteľnosti za účelom bývania. Poskytuje sa v súlade so Zákonom o bankách a je určený pre žiadateľov, ktorí spĺňajú zákonom dané podmienky na získanie uvedeného štátneho príspevku pre mladých (ďalej len „ŠPM“). Percento ŠPM sa určuje každoročne zákonom o štátnom rozpočte. V súčasnosti je štátny príspevok pre mladých vo výške 3% z ktorých 2% poskytne žiadateľovi štát a 1% banka. Poskytuje sa na prvých 5 rokov a na maximálnu sumu 50 000€ z celkovej výšky hypotekárneho úveru. Výhody hypotekárneho úveru so ŠPM

 • ak žiadateľovi o hypotekárny úver nepostačuje príjem na výšku požadovanej sumy, môže do úverového vzťahu pristúpiť aj ručiteľ, ktorý podmienky na získanie ŠPM nespĺňa
 • znížená úroková sadzba o 3% na prvých 5 rokov a sumu až 50 000€ z výšky hypotekárneho úveru
 • znížená úroková sadzba o 1% zo sumy, ktorá presiahne sumu 50 000€ (len v niektorých hypotekárnych bankách)
 • možnosť odkladu splátok istiny na prvé dva roky (odporúčame len v nevyhnutných prípadoch)
  možnosť predčasných splátok kedykoľvek počas prvých 5 rokov od priznania ŠPM
 • Zákon o bankách (časť 12. Hypotekárne bankovníctvo) nevylučuje možnosť poskytnutia štátneho príspevku pre mladých opakovane. Pri splnení podmienok veku, hranice príjmu, účelu a dostatočného zabezpečenia môže mladý žiadateľ o hypotekárny úver získať ŠPM opakovane a súčasne len na jednu úverovú zmluvu. Po skončení nároku na ŠPM, po 5 rokoch (prípadne po 4 rokoch pri predčasnom splatení hypotekárneho úveru) môže mladý žiadateľ s novým hypotekárnym úverom, ŠPM znovu získať.

Nevýhody hypotekárneho úveru so ŠPM

 • dokladovanie účelu použitia finančných prostriedkov
 • pri predčasnom splatení celého hypotekárneho úveru do 4 rokov musí klient vrátiť sumu ŠPM, ktorá mu bola vyplatená resp. odpočítaná z mesačných splátok
 • v dobe nízkych úrokových sadzieb pod 3% nemusí byť hypotekárny úver so ŠPM lacnejšie riešenie

Konsolidácia – Zbavte sa nevýhodných splátok

Konsolidácia spojenie všetkých nevýhodných úverov a pôžičiek do jedného s lepšou mesačnou splátkou. V porovnaní s tými predchádzajúcimi si môžete predĺžiť alebo skrátiť dobu splácania, či si novú požičanú sumu navýšiť. Ak vám naopak šťastie momentálne finančne nepraje, môžete si pri novom úvere nastaviť splátku nižšie, než ste mali pri predchádzajúcich pôžičkách. Date si pôžičky pod jednu strechu, vyplatíte staré úvery. Konsolidovať môžete pôžičky bánk i nebankoviek, nákupy na splátky, kreditné karty alebo kontokorent.

Zobraz kalkulačku

Refinancovanie pôžičiek

Refinancovanie či prefinancovanie pôžičky je odborný výraz pre veľmi jednoduchý krok – výmenu nevýhodnej pôžičky za výhodnejšiu. Refinancovať môžno prakticky všetky druhy pôžičiek – dlhy na kreditnej karte, prečerpanie účtu, spotrebný úver či lízing. Najviac sa však refinancujú hypotekárne úvery.

Dôvody refinancovania pôžičiek :

 • snaha znížiť si mesačnú splátku. Inými slovami – ušetriť na pôžičke.
 • potreba skrátiť dobu splácania
 • potreba zmeniť založenú nehnuteľnosť
 • o vyňatie spoludlžníka – potreba prevziať hypotéku iba na seba

 • nespokojnosť so službami banky

Refinancovanie pôžičky môže, ale nemusí byť výhodné. Či sa vám refinancovanie vyplatí, je potrebné si overiť. A to jednoduchým spôsobom – prieskumom trhu. Ten si môžete pokojne spraviť aj sami. Druhou možnosťou je využitie služieb finančného poradcu.

Zobraz kalkulačku

Spolupracujeme s týmito bankami

vub-logo
unicredit-logo
csob-logo
otp-logo
tatrabanka-logo
mbank-logo
slovenska-sporitelna-logo
oberbank-logo
sberbank-logo
primabanka-logo
© 2024 imarex.sk